Okolica

Bezpośrednia okolica pensjonatu zdominowana jest przez zielone łąki i zagajniki. Obiekt Zielony Zakątek usytuowany jest około dwóch kilometrów od Łeby oraz około dwóch i pół kilometra od Morza Bałtyckiego, ściślej nad jeziorem Sarbsko. Wspomniane Jezior Sarbsko z ośrodkiem Windsurfing stwarza dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing.

Cieszącymi się największą popularnością lokalnymi atrakcjami są długie i szerokie plaże w niepowtarzalnym sąsiedztwie wydm oraz miejscowość Łeba, której prawdziwie nadmorski charakter oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna gwarantują niezapomniane i udane wakacje. Liczne restauracje i kawiarnie, wystawy bursztynu i motyli, labirynt w żywopłocie, połowy ryb morskich czy cały wachlarz obiektów oferujących atrakcje sportowe takie jak szkoły windsurfingu, parki linowe, ośrodek jeździecki i wiele innych dostarczają wystarczającą liczbę atrakcji na cały czas pobytu.

Parki

Zielony Zakątek, jak sama nazwa wskazuje związany jest z ściśle z naturą. Obiekt otoczony jest lasami, jeziorami oraz parkami. W niedalekiej okolicy znajduje się między innymi Słowiński Park Narodowy czy Rezerwat Przyrody Mierzeja Osetnik Sarbska, Jezioro Sarbsk czy Jezioro Łebsko. Należy zwrócić uwagę również na obecność niepowtarzalnych oraz malowniczych wydm. Wydma Łącka, Madwiny – „Ruchome wydmy”.

Tereny rekreacyjne

Okolica pensjonatu Zielonego Zakątka oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, nie jest to jedynie enklawa dla osób poszukujących ciszy i relaksu ale również miejsce aktywnego wypoczynku. Wartym uwagi jest Sea Park Sarbsk gdzie organizowane są pokazy fok. Inne ważne atrakcje to: Power Park Łeba (4.5km), Dino Park (700m), Discovery Park (2.5km), Labirynt Łeba (2.5km), Stadnina koni (500m), Muzeum wyrzutnia rakiet.

Trasy rowerowe

Liczne trasy rowerowe i ścieżki prowadzą nad okoliczne stawy, jeziora i obfitujące w grzyby sosnowe lasy, czy plaże na których oferowane są atrakcje sportowe takie jak szkoły windsurfingu czy parki linowe. Wartą uwagi ale i wymagającą jest trasa rowerowa wokół Jeziora Łebsko która liczy 56km.